21.6 C
Rapla
Pühapäev, 21 juuli 2024
TarbijaTööinspektsioonis tuleb registreerida ainult Eestisse lähetatud välismaine töötaja

Tööinspektsioonis tuleb registreerida ainult Eestisse lähetatud välismaine töötaja

Tööandja küsib: Kui võtan tööle välismaise töötaja, kas pean sellest Tööinspektsiooni teavitama?

Vastab Vladimir Logatšev, Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist: Tööandja peab Tööinspektsioonis registreerima ainult Eestisse lähetatavaid töötajaid. Eestisse lähetatud töötaja on füüsiline isik, kes tavaliselt töötab Euroopa Liidu liikmesriigis, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigis või Šveitsi Konföderatsioonis töölepingu alusel ja kelle tööandja lähetab Eestisse tööle teenuse osutamiseks kindlaksmääratud ajavahemikus.
Lähetatud töötajat eristab töölähetuses viibivast töötajast eelkõige see, et lähetatud töötajal on alati konkreetne vastuvõtja ehk teenusesaaja – kontserni kuuluv ema- või tütarettevõte või renditöö puhul kasutajaettevõte. Seega on lähetatud töötajal vastuvõtvas riigis olemas tema tööd või töökeskkonda korraldav ettevõte. Eesti mõistes töölähetusse minnes, näiteks messil osalemiseks, ei ole töötajat sihtkohariigis keegi vastu võtmas.
Lähetatud töötaja tööandja peab Eestisse lähetatavad töötajad registreerima enne töötaja faktilise töötamise algust Eestis. Registreerimiseks tuleb esitada lähetamise teade läbi Tööinspektsiooni iseteeninduse (TEIS). Andmete muutumise korral saab eelnevalt esitatud lähetamise teadet muuta samas keskkonnas enne muudatuse jõustumist.
Tööinspektsioonile tuleb esitada järgmised andmed:
Lähetatud töötaja tööandja nimi, isiku- või registrikood, tegevusala, elu- või asukoha ja sidevahendite andmed;
Lähetatud töötaja tööandjat esindava kontaktisiku nimi ja sidevahendite andmed;
Lähetatud töötajate arv, nende nimed, isikukoodid või sünnikuupäevad ja isikut tõendavate dokumentide numbrid;
Lähetuse eeldatav kestus ning kavandatav algus- ja lõppkuupäev;
Tellija ja/või isiku, kelle juures lähetatud töötaja Eestis töötab, nimi, isiku- või registrikood, tegevusala, elu- või asukoha ja sidevahendite andmed;
Tellijat ja/või isikut, kelle juures lähetatud töötaja Eestis töötab, esindava kontaktisiku nimi ja sidevahendite andmed;
Info selle kohta, millisel tegevusalal lähetatud töötaja Eestis töötama hakkab ja lähetatud töötaja töö tegemise koha aadress.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare