Kolmapäeva, 14. mai pärastlõunal kõlas Rapla kesklinnas vali ohusireen. Tegemist oli esmakordselt toimunud üleriigilise ohuteavituse süsteemi EE-ALARM katsetusega. Tegelikku ohtu ei olnud.
Sireen hakkas tööle kell 15:01 kolmapäeva, 14. mai pärastlõunal. Rapla keskväljakule kostis see kindlalt. Kesklinna bussipeatuses ootas sel hetkel bussi umbes viisteist inimest. Suurt elevust ega üllatust nad välja ei näidanud. Mõned heitsid pilgud taeva poole. Nooremad inimesed võtsid taskust telefoni ja filmisid ümberringi toimuvat. Liiklus jätkus Tallinna maanteel tavapäraselt ning seisakuid ei tekkinud.
Esimene sireen kestis täpselt ühe minuti. Seejärel oli pool minutit vaikust ja uuesti hakkas sireen tööle kell 15:02,30 ja kestis samamoodi ühe minuti. Teine sireen kõlas valjemini kui esimene. Kolmandat korda hakkas sireen undama kell 15:04 ja siis kestis see 57 sekundit. Kolmas sireen kõlas vaiksemalt kui kaks esimest.
Ohusireenide katsetus oli üks osa käimasolevast suurõppusest Siil. Selle raames laekusid Eestis asuvatesse mobiiltelefonidesse SMS-id toimuva katsetuse kohta. Kuigi esimesed SMS-id oleksid pidanud telefonidesse tulema juba kella üheteistkümnest ennelõunal, said paljud telefonid selle kätte alles 20, 40 või isegi 50 minutit hiljem. Ka kell 15 saabuma pidanud SMS-id saabusid hiljem, ehk pärast seda, kui ohusireenide katsetus oli juba läbi.
Ei saanud ühtegi sms-i enne ega pärast.
Mina Mahlamäel küll ei kuulnud. Sireen peaks ikka olema nii, et korterisse oleks kuulda.
Oli kuulda.
Ei olnud kuulda
Maal elavad inimesed peavad siis Tik Tokki jälgima, et ohust teada saada. No ilmselt on see viis ka kiirem ja operatiivsem kui SMSle lootma jääda.
Mina olen Espaki juures. Soojapuhur seinal töötas ja eriti majja kuulda polnud. Kui poleks teadnud, siis muu müra sisse kaob lihtsalt ära. Sõnum tuli 15.45
Loodame, et vaja pole!
Mis mõte ohusireenil üldse on? Meil pole varjundeid või mõnedele on olemas. Suur teater.