Ulvi Blande
Kappi oli jäänud pool pakki pärmi. Midagi magusat ei tahtnud teha ja otsides lihtsat retsepti, avastasin focaccia. Focaccia on mõnusalt õhuline ja pitsiline Itaalia lameleib. Vahel kutsutakse samalaadset saia ka valgeks pitsaks. Meil söödi küpsetis ära hetkega. Juba küpsemise ajal tuli nii isuäratavat lõhna, et keegi ei suutnud vastu panna.
Lameleib võib olla ka väga ilusa välimusega, kui see ära kaunistada. Lisandeid focaccia peale sättimiseks võib igaüks oma maitse järgi leida. Väga hästi sobivad näiteks sibul, tomat ja paprika.
Vaja läheb: 250 g jahu, 20 g presspärmi, 1 tl soola, 1 sl suhkrut, 2 dl käesooja vett, 3 spl oliiviõli. Rosmariini, küüslauku, murulauku.
Tee nii: Sega presspärm suhkruga vedelaks. Lisa toasoe vesi ja sool. Mõõda kaussi jahu ja kalla sinna sisse pärmisegu. Sega ühtlaseks ja lisa siis 2 sl oliiviõli. Sega ühtlaseks massiks. Focaccia tainas on võrdlemisi vedel ja seepärast ei pea seda sõtkuma. Kata kauss kilega ja jäta 30 minutiks kerkima. Venita siis ettevaatlikult vette kastetud kätega tainast neljast küljest. Tõsta paar korda tainas kausist üles ja lase kaussi tagasi kukkuda. Kata taas kauss kilega ja jätta 30 minutiks kerkima. Korda siis venitamist ja kukutamist.
Sega kokku 1 spl oliiviõli, rosmariin ja 1 purustatud küüslauguküüs. Maitsesta soolaga. Kalla tainas õliga korralikult määritud vormi või pannile (see ongi vedel!). Laota õliste näppudega kergelt surudes laiali. Määri peale küüslauguõli. Kaunista murulaugu, paprika ja kirsstomatitega.
Tõsta vorm 220 kraadini kuumutatud ahju ja küpseta 15-20 minutit või seni, kuni focaccia on kuldpruun.
Retsepti idee: tuuliretseptid.ee


