2.8 C
Rapla
Esmaspäev, 27 sept. 2021

ID-kaartide sertifikaate saab Raplas uuendada ka laupäeval ja pühapäeval

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Andra Jundas kinnitas, et PPA avab erinevalt tavapärasest teenindused ka laupäeval, 4. novembril ja pühapäeval, 5. novembril. Avatud on ka Rapla politseijaoskonnas asuv teenindus. Mõlemal päeval ollakse avatud kella kümnest hommikul kuni kella kolmeni pärastlõunal.

Lisaks on Lääne prefektuuri piirkonnas avatud teenindused Pärnus, Kuressaares, Kärdlas, Haapsalus ja Paides samadel päevadel ning samadel kellaaegadel.
Laupäeval ja pühapäeval saab teenindustes teha järgmisi toiminguid:
· uuendada ID-kaardi sertifikaate;
· aktiveerida mobiil-ID;
· saada kätte dokumente.
“Eelkõige ootame sel nädalavahetusel teenindustesse kohapeale ID-kaarti uuendama inimesi, kelle jaoks on kaardi uuendamine hädavajalik – tervishoiutöötajad, riigi õigusvaldkonna töötajad ning perekonnaseisutoiminguid tegevad ametnikud,” ütles Jundas.
ID-kaarti ei pea uuendama need, kes ei kasuta kaarti elektrooniliselt, st ei sisesta PIN1 ega PIN2; kes kasutavad ID-kaarti ainult reisidokumendina, digiretsepti väljaostmiseks apteegis või kliendikaardina. Kiirustama ei pea ka need, kes kasutavad mobiil-ID-d. Sertifikaatide peatamine ei puuduta ID-kaarte, mis on väljastatud enne 16. oktoobrit 2014. Nende kaartide sertifikaate uuendada vaja ei ole.
“Palume mõistvat suhtumist kõigilt, kellel ei ole ID-kaardi sertifikaatide uuendamisega kiire,” ütles Jundas. Peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada kuni 31. märtsini 2018.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised