9.4 C
Rapla
Laupäev, 24 sept. 2022
spot_imgspot_img

Planeeritud hooldustööde tõttu katkeb lühiajaliselt ID-kaardi, Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamine e-teenustes

Eesti riigi partner serifitseerimis- ja ajatempliteenuses SK ID Solutions teostab ajavahemikul 28. mai kell 23.00 kuni 29. mai kell 5.00 oma infosüsteemi plaanilist hooldust. Hooldustöö tõttu pole 29. mail alates kella kahest öösel võimalik kasutada mobiil-ID ja Smart-ID-d, ajatempli- ja kehtivuskinnitusteenust ning anda digiallkirju, vahendab Riigi Infosüsteemi Ameti pressiesindaja Seiko Kuik.

Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektori asetäitja Margus Arm, et hooldustöid teostatakse öösel, et see kasutajaid võimalikult vähe häiriks: „ID-kaadri, Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamine võib olla häiritud 28. mai õhtul kella 23.00 ja 29. mail alates kella kahest öösel pole paari tunni jooksul võimalik kasutada mobiil-ID ja Smart-ID lahendusi ja ID-kaarti saab enda autentimiseks kasutada vaid teatud teenustes. Sel ajal ei saa anda digiallkirju e-teenustes ega DigiDoc4 tarkvaras ning peatuvad kehtivuskinnitus- ja ajatempliteenus. Kahjuks peavad välismaal viibivad eestlased arvestama, et nende jaoks ei pruugi katkestus öösel toimuda. Seetõttu oleks mõistlik olulised allkirjastamise ja autentimisega seotud toimingud varasemaks planeerida.“

Katkestuse ajal saab ID-kaarti autentimiseks kasutada nendes teenustes, mis on liitunud RIA poolt pakutava riigi autentimisteenusega. Kui hooldustöö edeneb viperusteta, taastuvad kõik teenused 29. mail kella 5 varahommikul. Kui hooldustööd peaksid kestma planeeritust kauem, võib olla häiritud ka andmevahetuskihi X-tee töö, mille tulemusel ei pruugi toimida andmevahetus erinevate infosüsteemide vahel.

„SK viis läbi mitu testi ja hindas uuendustööga kaasnevaid riske, seega ei tohiks katkestus olla pikem kui kaks tundi. Hommikuks peaksid kõik nimetatud teenused taas töötama. Samas pole kõike võimalik ette
planeerida, mistõttu tuleb arvestada võimalusega, et 29. mai hommikul ja päeval võib esineda tõrkeid e-teenuste kasutamisel. Sellisel juhul palume kindlasti pöörduda e-teenuse pakkuja poole, kus häired esinesid,“ lausus Margus Arm.

ID-kaart kliendikaardina ei ole mõjutatud.

28. mail ajavahemikul 23:00 – 01:00 võib tööde käigus esineda lühiajalisi, kuni 30-minutilisi häireid kõigis SK ID Solutionsi teenustes.
29. mail ajavahemikul 02:00 – 05:00 katkevad kuni kaheks tunniks kõik SK teenused, sealhulgas:

– Smart-ID kasutamine;

– mobiil-ID kasutamine Eestis ja Leedus;

– kehtivuskinnitusteenused (OCSP);

– ajatempliteenus;

– ID-kaardi kasutamine;

– ID-kaardi ja Digi-ID väljastamine ja sertifikaadi staatusemuudatused;

– mobiil-ID väljastamine (Eesti ja Leedu) ja sertifikaadi
staatusemuudatused;

– Smart-ID väljastamine ja tühistamine

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised