23.3 C
Rapla
Esmaspäev, 22 juuli 2024
ArtikkelRaplamaa Ettevõtlusnädal tuleb taas

Raplamaa Ettevõtlusnädal tuleb taas

Ettevõtlusnädal „Avasta ettevõtlikkuse valem!“ toimub sel aastal 5.-11. oktoobrini. Seda korraldavad maakondlikud arenduskeskused juba 15. korda ning see viiakse läbi kõikides maakondades. Ettevõtlusnädala ajal korraldatakse tänavu ligi 200 temaatilist üritust.

Seitsme päeva jooksul avaneb võimalus osaleda mitmel veebiseminaril ja praktilistes töötubades. Üheks fookuseks on tänavu võetud e-kaubandus. „Muutunud olukord nõuab ettevõtjalt kohanemisvõimet ja sunnib leidma nutikaid lahendusi, samas on see hea alus millegi uuega turule tulemiseks või olemasoleva edasiarenduseks,” ütles Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultant-projektijuht ja ettevõtlusnädala korraldaja Anu Kaar.

Millistele teemadele tänavune ettevõtlusnädal keskendub?

Anu Kaar: Teemade valik on lai ja suunatud erinevatele sihtrühmadele. On väga spetsiifilisi töötube ja laiemale publikule suunatud harivaid üritusi. Läbivat teemat ei ole, aga aktuaalne on e-kaubandus ja selleteemalisi vebinare on nädala jooksul võimalik kuulata mitmeid. Kohapeal saab näiteks õppida sõna otseses mõttes ilusasti kirjutama ärikirju, postitusi ja meile – on ju see ettevõtja esmane visiitkaart. Ettevõtjatel on võimalus tutvuda LEAN-juhtimisega ja väikeettevõtjatele on suunatud küberrünnakute äratundmise teemaline töötuba.

Töötukassa julgustab oma alustavale ettevõtjale suunatud töötoas ettevõtte loomisega kohe alustama ja laiemale publikule suunatud ettevõtluspäev keskendub ettevõtjale kui inimesele, andes nõu ja teadmisi, kuidas stressiolukorras säilitada motivatsioon ja eesmärk ning kuidas ka keerulistel aegadel olla hea partner nii tööl kui ka eraelus. Teemade valik kujunes orgaaniliselt koostöös heade partnerorganisatsioonidega ja ettevõtjate ühendustega, kellega on seotud juba aastatepikkune koostöö nii ettevõtlusnädalal kui ka väljaspool seda.

Millised esinejad võiks eriliselt välja tuua?

Maakonda tulevad esinema majandusteadlane Raul Eamets, majandusanalüütik Peeter Koppel, aga ka coach ja koolitaja Ruti Einpalu ning personalikoolituste spetsialist Indrek Rahi. Lisaks on kohtumisõhtu ettevõtja ja reisiselli Tiit Pruuliga.

Millise märgi on koroonaviirus algavale ettevõtlusnädalale jätnud?

Ära jätma õnneks ei ole midagi pidanud, aga korraldamisel olen algusest peale arvestanud, et võib tekkida plaan B. Praktilisi töötube internetti viia ei saa. Hetkel küll tundub, et Terviseameti ettekirjutustele vastavad kõik üritused, sest broneeritud ruumid on avarad ja jälgime ka osalejate arvu, olemas on desinfitseerimisvahendid, maskid ning toit serveeritakse portsjonitena. Usun, et selle tõttu registreerimata küll ei peaks jätma.

Mis on tänavusel ettevõtlusnädalal uut?

Teemad on igal aastal uued, kuigi valdkonnad on samad. On selge, et Töötukassa või Swedbank räägivad teemadel, mis nende tegevusalasid puudutavad. Ettevõtluspäeva teemat oli kevadel päris keeruline välja pakkuda, sest puudus igasugune teadmine, mis oktoobris toimub. Loodan, et inimlikud teemad nagu mina ise, stressi leevendamine ja heaolu tagamine kõnetavad inimesi olenemata viirusepuhangust.

Kus ja kuidas ettevõtlusnädala üritustest osa võtta saab?

Täpne kava on üleval kodulehel www.ettevotlusnadal.ee/rapla. Suurema osa ürituste registreerimine käib samuti selle lehekülje kaudu. Kui registreerimiseks on mõni teine viis, on see info samuti kodulehel ürituse juures kirjas. Paarile üritusele ei ole eelnev registreerimine vajalik ja ka see info on samal lehel olemas. Registreerimine on avatud võimalikult viimase hetkeni, ehk päev-paar enne üritust võiks osalejate arv teada olla.

Millega tuleb arvestada, minnes mõnele ettevõtlusnädala üritusele kohale?

Maskikandmise kohustust hetkel ei ole, küll aga on mõistlik võtta kaasa terve mõistus ja loogiline mõtlemine – see tähendab, et pesed käsi, kasutad desinfitseerimisvahendit ja hoiad teadlikult veidi distantsi. Ruumides paigutame toolid nii, et seda palvet poleks keeruline täita. Kui tunned end kehvasti, jää seekord koju ja tule järgmisel aastal.

Mis on kavas teisipäeval, 6. oktoobril toimuval ettevõtluspäeval?

Ettevõtlusnädala suurim üritus on Ettevõtluspäev, mis sel aastal keskendub inimesele. Ole sa nii ettevõtlik kui tahad, läbipõlenuna ja stressis ei suuda sa oma täit potentsiaali rakendada ja praegune muutusterohke aeg soosib stressitaseme tõusu. Seda, kuidas läbipõlemist vältida, kuidas keeruliste teemadega toime tulla ja kui oluline on kiitus, saame teada koolitaja Ruti Einpalu ettekandest. Sama oluline on hoida ning mõista oma kliente, et olla neile veel parem partner ja tagada lojaalsus. Sellest, kuidas end teadlikult suunata, räägib koolitaja Indrek Rahi. Oma kogemusloo jutustab ettevõtja Siiri Tamm, räägib, kuidas tema on sel ebakindlal ajal käitunud, milliseid otsuseid teinud ja mida muutnud.

Neljapäeval on nii majandusfoorum kui ka ettevõtlusOTT. Räägi neist pisut lähemalt.

Majandusfoorum toimub Raplamaal juba 7. korda, seekord Tohisoo mõisa vana viinavabriku uutes Tohi Gini ruumides, kus lisaks joogi valmistamisele on valminud ka seminariruum. Lisaks kohalikele ettevõtjatele on kutsed saanud nii kohalike omavalitsuste kui ka partnerorganisatsioonide esindajad ning sel aastal on fookuses investeerimis- ja koostöövõimalused Raplamaal. Juttu tuleb võimalikest stsenaariumidest viirusjärgses majanduses nii Eestis kui ka globaalsel tasandil.

Lisaks majandusfoorumile, mis on kutsetega üritus, toimub neljapäeval kõikidele huvilistele suunatud ettevõtlusOTT. Selle nädala OTT juhib tähelepanu, et ettevõtlusega võib alustada väikselt, pakkudes kasvõi oma palgatöö kõrvalt tooteid või tegevusi, mis silmad särama paneb, ja mis võib olla veel toredam, kui kogukonna tugi ja võimalus oma toodetavat müüa ja endale reklaami teha. OTTi tegutsemisformaat on ju ise ettevõtlikkuse hea näide!

Keda ootate ettevõtlusnädalal osalema?

Kõiki, keda väljapakutud teemad kõnetavad. Kodulehel on olemas info, kellele konkreetne üritus eelkõige suunatud on. Majandusfoorum on kinnine sündmus, ülejäänud kõik huvilistele avatud. Pole vaja karta sõna „ettevõtlus“, nagu oleks see midagi suurt ja võimatut. Jäta kõrvale „ah, mis nüüd mina, seal ju ettevõtjad kõik“ suhtumine. Ettevõtlusnädalal on tegevusi kõikidele – leia lihtsalt enda oma üles!

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare