17.7 C
Rapla
Kolmapäev, 7 juuni 2023
UudisedKaitseväekohustuse dokumendid tulevad edaspidi elektroonselt

Kaitseväekohustuse dokumendid tulevad edaspidi elektroonselt

Valitsus kiitis heaks eelnõu kaitseväekohustuslastele dokumentide edastamiseks elektroonselt. Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul peitub muudatuse põhjus vajaduses tõhustada kaitseväkke ja õppekogunemistele kutsumise korraldamist.

„Muutunud elukoha ja iganenud aadresside või soovimatuse tõttu dokumente ja nendega kaasnevaid kohustusi vastu võtta, on igal aastal tuhandete kutsete kätte toimetamine raskendatud. Igal aastal ei saa ligi neljandik õppekogunemisele kutsutuist oma kutset kätte,” märkis Laanet.

Loodava muudatusega hakatakse kaitseväekohustuslastele kutseid edastama riiklikku postikasti aadressile [email protected] ning teade loetakse kätte toimetatuks 30 päeva möödumisel. Riikliku e-aadressi saab siduda isikliku aadressiga ning tellida SMS-teavituse saabuva kirja puhul.

Kaitseministeeriumil on plaanis teavituskampaania, mille tulemusel saab peamine sihtrühm ehk 16–27-aastased noored teavitatud, kust ja kuidas elektrooniliselt kaitseväe saadetud dokumente vaadata ja endale selleks teavitus tellida.

Erandkorras jääb kehtima ka postiga saatmise võimalus juhul, kui see on ainuke viis dokumendi adressaadini toimetamiseks. Paberkujul teavitus jääb kehtima ka esmakordse kontakti loomisel kaitseväekohustuslasega ehk siis, kui meessoost kodanik saab 17-aastaseks ning tema andmed kantakse kaitseväekohustuslaste registrisse. Kaitseväekohustuslasena arvele võtmise teatise edastab Kaitseressursside Amet lihtkirjaga rahvastikuregistrijärgse elukoha aadressile. Kaitseväekohustuslasteks loetakse 17–60-aastased isikud, kes peavad läbima või on läbinud aja- või asendusteenistuse ning on kohustatud osalema õppekogunemistel.

Elektrooniliselt hakatakse kodanikele edastama järgmisi dokumente:

  • teated andmete kandmisest kaitseväekohustuslaste registrisse;
  • arstlikku komisjoni ilmumise kutsed;
  • ajateenistusse kutsumisest vabastamise otsused;
  • ajapikenduse andmise otsused;
  • ettekirjutused;
  • õppekogunemisele  ja lisaõppekogunemisele kutsumise otsused;
  • sõjaaja ametikoha teatised.
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused