21.1 C
Rapla
Reede, 24 juuni 2022
spot_img

Põhjakotkas: Rapla maleva tuletoojad – Helen Tammepuu ja Simo Lindmaa

Kaitseliidu Rapla malev

Sel aastal on võidupühal tuletoojateks igast malevast ja ringkonnast kaitseliitlane ja naiskodukaitsja, kes on sündinud aastal 1991 või selle lähiaastatel, andmaks au Eesti taasiseseisvumise kolmekümnendale aastapäevale. Rapla tuletoojad on sel aastal Naiskodukaitse Rapla jaoskonna aseesinaine Helen Tammepuu ja kaitseliitlane nooremleitnant Simo Lindmaa.

Mida tähendab neile kuulumine organisatsiooni? Kas sel teel on olnud eriti kirkaid hetki?

Nooremleitnant Simo Lindmaa: “Minu jaoks tähendab kaitseliitlaseks olemine vabadust ja võimalust panustada meie kõigi ühise Eesti Vabariigi kaitsesse. Siinkohal ei tohi unustada, et riigi kaitsmine on tulenevalt põhiseadusest iga kodaniku kohustus. Kuid kaitseliitlastena ei vaja me kohustamist, kaitseliitlane eeldab võimaldamist ja see on üldine suund, kuhu ühiskond peaks tervikuna liikuma.

Kaitseliitlane on uhke, tugev ja motiveeritud – see on tunne, kui õlg õla kõrval saab panna kodumaakonna piiril jala maha ja öelda, et siit ei liigu edasi ükski vaenlane.

Kaitseliitlaseks olemine tähendab lubaduse andmist enda perele, lähedastele ja riigile – meie peale saab loota. Kaitseliitlaseks olemine tähendab lubadust alal hoida seda väärtust, mis on meie inimestele, Eesti riigile ja traditsioonidele oluline.

Kaitseliidu noorteorganisatsiooniga Noored Kotkad liitusin 24. veebruaril 2005 ja Kaitseliiduga liitusin 18-aastaseks saamisel. See tähendab, et tänaseks olen olnud organisatsiooni liige 16 aastat, mis on üle poole minu elust. Olen pärit Järvakandist, kus taasasutati Kaitseliit, ja eks ka sellel on oma roll. Kõige olulisem hetk ei ole minu jaoks võidetud lahing õppuste käigus, omandatud auaste või tunnustus. Kõige olulisem hetk on varajases nooruses tehtud otsus liituda Kaitseliidu Noorte Kotkaste organisatsiooniga, et omandada oskusi, ennast pidevalt täiendada ja kasutada võimalusi, mida organisatsioon pakub tervikuna täisväärtuslikuks ja motiveeritud ühiskonna liikmeks kujunemisel. Kutsun üles kõiki olema motiveeritud, huvitatud ja patriootiline. Ei ole olemas riiki kusagil kaugel – meie olemegi see riik. Olge julged ja saage sellest osa!

Helen Tammepuu: Liitusin Naiskodukaitsega aastal 2013 ja hetkel olen Rapla jaoskonna aseesinaine. Naiskodukaitse juures on minu jaoks kõige olulisem see ühtekuuluvustunne ja võimalus panustada erinevatel viisidel enda kodu ja ligimeste kaitsesse.

Osalesin 2020. aastal vabariigi aastapäeva paraadil ja see oli üks meeldejäävamaid ja erilisemaid päevi mu jaoks. On võimas tunne tähistada meie vabadust koos nii paljude inimestega.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised