8.2 C
Rapla
Esmaspäev, 25 okt. 2021

Juristi nõuanne: Kui korteriühistu palgal on töötaja, peab tegema riskianalüüsi

Lugeja küsib: Arutasime naabermaja korteriühistu juhatajaga riskianalüüsi esitamist Tööinspektsioonile. Meie ühistus ei maksta kellelegi palka, ostame teenust sisse koristusfirmast. Naabermaja on aga koristaja tööle võtnud. Kas me mõlemad peame riskianalüüsi esitama?

Vastab Piret Kaljula, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant: Küsimuses on toodud kaks erinevat olukorda – ühel juhul on korteriühistus tööl töötaja, teisel juhul on tegemist teenuse sisseostmisega.

Korteriühistu, kus koristusteenust ostetakse teenuseosutajalt sisse, ei pea koristaja töö kohta töökeskkonna riskianalüüsi läbi viima. Seda teeb ettevõte, kus koristaja töötab.

Teine korteriühistu, kus töötab töölepinguga koristaja, peab tööandjana täitma kõiki kohustusi, sh viima läbi töökeskkonna riskianalüüsi. Riskianalüüs tuleb teha selleks, et selgitada välja riskid, mis võivad töökeskkonnas ja töös ette tulla. Riskid tuleb välja selgitada selleks, et saaks kasutusele võtta meetmed tervisekahjustuste vältimiseks või vähendamiseks.

Kui korteriühistul pole riskianalüüsi läbi viidud, saab selle teha Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnas iseteenindus.ti.ee riskianalüüsi töövahendi abil. Ettevõtte tegevuse tüübiks valige „Korteriühistud, elamuühistud, hooneühistud“. Selle tegevusala alla on koondatud ohud, mis peamiselt korteriühistutes esinevad, ning abinõud võimalike tervisekahjustuste vältimiseks või vähendamiseks. Samuti on võimalik ise sisestada juurde ohte ning ka abinõusid. Riskianalüüsi töövahendist saate täpsemalt lugeda Tööelu portaalist lingilt https://tooelu.ee/et/79/riskianaluus#riskianal%C3%BC%C3%BCsi-t%C3%B6%C3%B6vahend

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised