Eesti toimetas Ukrainasse päästeameti logistikakeskuses komplekteeritud saadetise telklaagri püstitamiseks, mis on nüüd ka kohale jõudnud.
Ukraina esitas olukorraga toimetulekuks rahvusvahelise abipalve ning võttis Eesti pakkumise vastu.

Abipaketiga saadeti Ukrainasse kuus telki, 200 magamiskotti, 200 välivoodit, neli diiselgeneraatorit ning kuus telgiküttesüsteemi.

Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelti sõnul kuulub lisaks Eesti-sisesele päästetööle nende igapäevategevuse hulka ka rahvusvaheline koostöö. “Päästeamet saab aidata nii logistika, päästemeeskondade, oskusteabe kui ka tehniliste vahenditega, sõltuvalt sellest, missugust abi parajasti vajatakse. Kui aitame partnereid, võime olla kindlad, et ka meie ei jää üksi, kui peaksime kord teiste abi vajama,” ütles Anvelt.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on üksteise toetamine ja koostöö eriti tähtis just praegu, kus Venemaa on alustanud sõda Ukraina vastu. “Toetame Ukrainat kõikvõimalikul moel. Loodame, et Eesti saadetav abi aitab keeruliste situatsioonidega toimetulekul ja annab neile kindluse, et me oleme toeks ja nad ei ole üksi. See ebaõiglane olukord peab saama kiire lõpu,” märkis siseminister.

Ukrainasse saadetud varustuse maksumus on 161 700 eurot ja seda finantseeris välisministeerium.

Välisminister Eva-Maria Liimets rõhutas pressiteates, et tänases sõjaolukorras on tähtsam kui kunagi varem Ukrainat igakülgselt toetada ja näidata, et Ukraina rahvas ei ole ega jää üksi. “Väga oluline osa selles on aidata leevendada sõjas inimkannatusi ning kaitsta ja abistada praegu kõige haavatavamaid kriisipiirkondade elanikke, kes on sunnitud pommide ja raketilöökide eest põgenedes oma kodust lahkuma,” märkis ta.

“Me teeme kõik, mis võimalik, nii kahepoolselt kui ka Euroopa Liidu liikmesriikide ja teiste partneritega, et aidata Ukrainat võitluses oma riigi ja inimeste eest,” sõnas Eva-Maria Liimets.

Eesti saatis Ukrainale abi Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi raames. Sellega on liitunud kõik 27 Euroopa Liidu liiget ning lisaks Island, Norra, Serbia, Põhja-Makedoonia, Montenegro ja Türgi. Mehhanism on loodud nii liikmesriikide abistamiseks kui ka vajadusel väljast tulnud abipalvete rahuldamiseks.

 

 

Videot vaata SIIT.

« kohta 2 »

 

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare