19.4 C
Rapla
Esmaspäev, 20 mai 2024
LisalehtKäsitöölaneSõira tegemine

Sõira tegemine

Sõir ehk kohupiimajuust on vahest kõike tuntum seto toit, mille armastajaid leidub ka nende hulgas, kellel endal seto juuri pole. Terje Raudsepa sõnul pole sõira puhul küll üht kindlat retsepti, igal tegijal on see natukene omamoodi ja lõpptulemus oleneb palju sellest, millist piima ja kohupiima kasutatakse.

Vanasti oli praktiliselt igas talus oma lehm, kellelt saadi kõik piimatooted, aga tänapäeval on juba hästi, kui mõlemad on ühelt ja samalt tootjalt.
Kasutatavate koguste kohta on Terje oma tädilt uurinud ja saanud vastuseks, et tädi paneb neli pakki kohupiima ja liitri piima, kuid piima puhul kõike ei pane – kohvi peale peab ka sortsuke jääma.
Kohupiima kohta on hea teada, et mida rasvasem on kohupiim, seda kreemisem sõir jääb. Väherasvase kohupiimaga jääb sõir aga tihkema ja juustusema tekstuuriga. Kindlasti tuleb jälgida, et kohupiimas ei oleks lisaaineid ja ricotta kohupiim sõira jaoks ei sobi.

Võid pannakse maitse ja tunde järgi. “On ütlemine, et kui teed endale, pane võid natukene, kui aga teed naabrile või sõbrannale ja ta kaalu ka ei jälgi, siis pane võid palju. Mida rohkem võid on, seda rammusam ja maitsvam sõir tuleb,” sõnas Terje.

Sõira jaoks läheb vaja: piima (umbes liiter), kohupiima (4 pakki), võid (umbes 100 g või rohkem), paar muna, 2 tl soola, köömneid (soovi korral). Kodukana mune kasutades tuleb sõir mõnusalt kollast tooni.
Sõira võib valmistada ilma köömneteta ja serveerida magusa lisandiga, näiteks musta­sõstramoosiga. Siis nimetatakse seda sõir sitigesahvtiga.

Tee nii:
Aja piim potis kuumaks, kuid ära lase keema. Sega aeg-ajalt puulusikaga.


Samal ajal võib munad koos soolaga lahti kloppida. Samuti võib juba panna või teise potti sulama. Kui lisada samal ajal köömned, annavad need pärast sõirale tugevama maitse.
Lisa kuumale piimale eelnevalt läbi segatud kohupiim, kuumuta ja sega. Keema lasta ei tohi ja pidevalt tuleb segada. Sega, kuni hakkab eralduma vadak – rohekaskollakas vedelik – ja on tunda, et segu hakkab kalgenduma.


Vala saadud segu sõelale nõrguma. Suru puulusikaga, et võimalikult palju vadakut välja tuleks. (Vadaku võib alles jätta ja sellest midagi teha, näiteks pannkooke). Kui enne ei ole võid sulama pandud, siis seni, kuni segu nõrgub, saab poti puhtaks pesta ja selle sees või sulatada.


Lisa saadud kohupiimamass sulatatud võile ja kuumuta, kuni moodustub ühtlane mass. Lisa lahtiklopitud munad. Sega ja kuumuta veel 3-5 minutit, kuid ära lase keema.
Kalla saadud segu külma veega kastetud (keraamilisse) vormi hanguma.

Sõira süüakse ka soojalt, kuid vanasti seda ei raatsitud teha, kuna soojalt on see liiga hea ja saab ruttu otsa. Tahkumiseks tuleb sõira hoida ööpäeva jahedas, siis saab seda viilutada. Enamasti on sõira söödud iseseisva roana.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare