2.2 C
Rapla
Kolmapäev, 15 jaan. 2025
UudisedPäästeameti nõuanded raskete ilmaoludega toimetulemiseks

Päästeameti nõuanded raskete ilmaoludega toimetulemiseks

Päästeamet

Eelolev nädalavahetus toob kaasa väga keerulised ilmastikuolud, mis katab kogu Eesti tugeva lume- ja lörtsisajuga ning väiksemad teed võivad muutuda läbimatuks.

Oodatav lumelisa saartel on 15-25 cm. Oodata on nii vihma kui jäävihma ning lisandub jäide. Karmimad ilmastikuolud võivad tabada saarte lääneserva ja põhjarannikut, kus tuul võib puhanguti ulatuda kuni 24 m/s. Oodata on ka märja lume ladestust, on puude murdumise ja elektrikatkestuste oht. Päästeamet soovitab elanikel olla valmis pikemaajalisteks elektrikatkestusteks ning jälgida ilmateenistuse hoiatusi jooksvalt www.ilmateenistus.ee/hoiatused või ILM+ rakendusest. Elektrikatkestusi saab jälgida Katkestuste kaart – Elektrilevi.

Kuidas elektrikatkestuseks ja rasketeks ilmastikuoludeks valmis olla?

  • Arvesta, et lumetõrje võtab pikalt kestva lumesaju ajal aega. Lumelükkajate kontaktid leiab vajadusel omavalitsuste kodulehtedelt.
  • Varu koju patareitoitel valgusteid, sh tasku- ja pealamp, lae täis akupangad.
  • Kogu koju piisavalt varusid, et nädal aega iseseisvalt hakkama saada. Pikaajalise elektrikatkestuse tõttu võivad olla suletud kauplused, apteegid ja tanklad. Vaata koduste varude kohta rohkem olevalmis.ee lehelt.
  • Hoia kodus toiduvaru, mida saad kasutada ka olukorras, kui sul pole kuumutamise võimalust. Abiks on ka see, kui sul on olemas puuküttepliit, grill, matkapliit või priimus, mille abil toitu valmistada.
  • Võimalusel väldi lumetormi ajal autoga liikumist, kuid kui see on vältimatu, siis vali sobiv kiirus ja pikivahe.

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ants
12. jaan. 2025 08:44

Päästeamet võib jagada igast soovitusi ja nõuandeid aga mida on tolku kui taaskord koperdame sama reha otsa – esimene lumi jäi korralikult koristamata ja kogu järgnev sadanu sõideti kinni. Võtsin ühendust teede hoolduslepingu sõlminud ettevõtjaga ja … Vastus oli: “ma ei saa minna, ei jõua, traktor on katki.” Et siis raha sa võtta saad aga tööd teha ei saa ? Kas ei tule tuttav ette ? Jälle sama lugu mis eelmisel aastal ? Jälle mingi rahapesu auk ? Jälle ootame kevadet ? Tegelikult on ju kõigil pohui, et koolibuss lumes kinni on … et maksumaksjad tööle ei jõua … et… Loe edasi »