13.8 C
Rapla
Laupäev, 25 mai 2024
ArtikkelAvatud talude päev

Avatud talude päev

Stina Andok /

Eelmisel aastal alustanud avatud talude päev kogus sel aastal Raplamaal hoogu juurde. 24. juulil aset leidnud talude avastamise päeval osales Rapla maakonnas tänavu suisa üksteist talupidajat. Kuigi mainimist ja külastamist väärt on nad võrdselt kõik, jõudis Raplamaa Sõnumite jalg ja kaamerasilm üksnes mõningad neist sel korral läbi käia.

Käki-Tasmuthi hobitalu
Seda Märjamaa kandis olevat talu on hea ja lihtne leida. Tuleb lihtsalt sõita kuni Loodna kõrtsini ja kõrtsi kõrvalt mööda teed nii kaua, kuni tee viib. Käki-Tasmuthil on see teine aasta avatud talude päeval osaleda ja nad olid selleks ettevalmistusi teinud. Sel korral sai iga külaline jätta endast maha nime, et pererahvas saaks aimu, kui mitu inimhinge nende õuelt ikkagi sel südasuvisel päeval läbi käis.
Kuna nüüdseks on Käki-Tasmuth võõrustanud külalisi juba mitmel korral, võib hakata teatavat mustrit märkama. Iga kord võib saada oma suu magusaks, kõhu täis ja paunad heast ja paremast pungile. Koju kaasa sai osta nii kodukana imelisi kirjusid mune, loomanahkasid, keraamikat, ehteid, taimeteesid ja palju muudki.
Loomulikult ei puudunud õuelt talu olulisemad liikmed – loomad ja linnud. Peamiselt linnu- ja lambakasvatusega tegelev hobitalu kihab kaunitest, ennenägematutest kodulindudest, kelle olemasolust te tõenäoliselt ei teadnudki. Kuulda võis külalisi õhkamas: „Ei ole vist mõtet mujale enam minnagi. See on ilmselt kõige ägedam talu.“ Kui sulle kodulinnud, armsad jänesed, lambakari, lambakoer, käsitöö ning kodune toit meeldivad, siis võib see tõesti nii olla, sest kõike seda oli Käki-Tasmuth välja pannud. Isegi naabertalu pererahvas oli oma panuse päeva õnnestumiseks andnud ja pakkus möödujatele kosutavat kodust kalja.

Pikemalt loe 27.07 Raplamaa Sõnumitest

Foto: Stina Andok