2.2 C
Rapla
Laupäev, 24 veebr. 2024
ArtikkelKoduloolane: Rapla keskraamatukogu ajaloopäev oli sedapuhku varasemast pidulikum

Koduloolane: Rapla keskraamatukogu ajaloopäev oli sedapuhku varasemast pidulikum

Rapla vallas saab sel aastal tähistada koguni kolme ümmargust tähtpäeva: külade esmamainimisest möödub 775 aastat, Rapla vald asutati 125 aastat tagasi ning siinse uhke kahe torniga kiriku sisseõnnistamisest möödus 115 aastat.

Rapla keskraamatukogu on igal aastal korraldanud raamatukogupäevade kulminatsioonina koduloopäeva. Sel aastal, mil tähistati nii mitut juubelit, tehti seda märksa suurejoonelisemalt – koduloopäeva asemel oli väärikate esinejatega kodulookonverents. Huvi sündmuse vastu oli nii suur, et ka koht oli tavapärase raamatukogu asemel Rapla kultuurikeskuse suur saal.
Tõsi, kohavalik oli samuti mõneti juubelihõnguline, sest selles samas majas avati 1917. aastal Rapla esimene raamatukogu. Seega, ütles keskraamatukogu direktor Õie Paaslepp oma avakõnes, saame aasta pärast tähistada Rapla raamatukogu 100. sünnipäeva.
Lisaks Õie Paaslepale, kes ühtlasi tänas raamatukogupäevade puhul kõiki raamatukogutöötajaid, tervitasid konverentsile kogunenud rahvast maavanem Tõnis Blank ja Rapla vallavanem Kalle Toomet.
Konverentsi esimese poole ettekanded keskendusid küll varasemale ajaloole, kuid teemad olid mõnes mõttes ka ajatud.
Esimesena kõneles ajaloolane ja Eesti Rahvaluule Arhiivi projektijuht Jüri Metssalu, kes viib praegu muinsuskaitseameti jaoks läbi Rapla ja Hageri kihelkonna looduslike pühapaikade inventuuri.

Inge Põlma / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 2. novembri Raplamaa Sõnumitest

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused