24.4 C
Rapla
Kolmapäev, 24 juuli 2024
ArtikkelHaigekassa hakkab väikelaste vanemaid teavitama ravikindlustuse lõppemisest

Haigekassa hakkab väikelaste vanemaid teavitama ravikindlustuse lõppemisest

  1. märtsil kinnitas Vabariigi Valitsus Eesti Haigekassa põhikirja muudatuse, mis võimaldab edaspidi haigekassal teavitada inimesi nende ravikindlustuse lõppemisest. Esmalt hakkab haigekassa saatma teavitusi väikelaste vanematele.

„Hiljutine Praxise uuring tõi esile, et paljudel inimestel Eestis on ravikindlustuskaitse katkendlik. Kuid haigus ei küsi, kas inimesel sellel kuul on ravikindlustus või mitte. Ühe lahendusena tõi uuring välja võimaluse teavitada inimesi ravikindlustuse lõppemisest ja ravikindlustuse saamise võimalustest. Praeguseks on vajalikud õigusruumi muudatused tehtud ja haigekassa alustab teavitusega,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Pikemas perspektiivis peaksime võtma Eestis suuna, et kõigil inimestel oleks ligipääs arstiabile. Kuidas selleni jõuda, vajab aga ühiskondlikku arutelu ja täiendavat analüüsi.“

Esimeses etapis saavad ravikindlustuse lõppemise kohta teavituse väikelaste vanemad või hooldajad, kelle ravikindlustus kuni 3-aastase lapse vanemana või hooldajana lõpeb. Haigekassa teavitab inimest ainult siis, kui lõppev kindlustus on ainus ravikindlustuse saamise alus ehk inimesele ei kehti ühelgi teisel alusel ravkindlustust (nt FIE-na vmt). „Nende inimeste jaoks on tegemist väga olulise infoga, sest kui lapsehoolduspuhkus lõppeb ja nad kohe tööle ei asu või ennast töötuks ei registreeri, siis katkeb ka nende ravikindlustus,“ selgitas ravikindlustuse osakonna peaspetsialist Avely Raid-Lelov.

Teateid ravikindlustuse lõppemise kohta saadab haigekassa riigiportaali eesti.ee kaudu. „Inimesed saavad teate riigiportaali postkasti või sealt suunatud isiklikule e-posti aadressile. Samuti edastatakse teavitus lapsevanemale sms-i teel,“ kinnitab Raid-Lelov. Lisaks sellele, et inimesi teavitatakse nende ravikindlustuse katkemisest, antakse neile edasi ka haigekassa kontaktid, mille kaudu saab uurida võimalusi ravikindlustuse jätkamiseks.

Rohkem infot ravikindlustuse kohta saab haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee või  klienditelefonilt (+372) 669 6630

Ravikindlustuse olemasolu saab kontrollida ka riigiportaali eesti.ee lehelt.

Haigekassa plaanib lähitulevikus hakata teavitusi saatma ka teistele sihtrühmadele, kelle ravikindlustus hakkab lõppema. „Edaspidi plaanime teenust laiendada ka näiteks ajateenijate ja üliõpilaste informeerimiseks,“ ütles Raid-Lelov.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare