2.2 C
Rapla
Kolmapäev, 17 apr. 2024
ArtikkelRaplamaa tervistedendavate lasteaedade rongkäik ja olümpia

Raplamaa tervistedendavate lasteaedade rongkäik ja olümpia

„Et oleks hea elada, Sa hästi palju naerata!“, „Parem õues mängida, kui nutiseadmes istuda!“, „Naerata!“ – olid ainult mõned vahvad loosungid Raplamaa tervist edendavate lasteaedade terviserongkäigust, mis tõi 7. mail Kehtnasse kokku 148 koolieelikut üle maakonna.

Raplamaa tervist edendavad lasteaiad on igal aastal teinud ühiselt plaane toredateks ja terviseedenduslikeks sündmusteks. Traditsiooniks on olnud ka iga-aastased sündmused koolieelikutele. Eelnevatel aastatel oleme erinevates Raplamaa paikades kõndinud terviserongkäigul ning kohtunud rahvastepalli võistlustel. Sel aastal said lasteaedade liikumisõpetajad kokku ja otsustati kaks põnevat sündmust omavahel ühendada. Liikumisõpetajad tulid mõttele teha lastele mänguliste ja põnevate aladega olümpia ja nagu olümpiale kohane, on ju palju vahvam, kui sellele eelneb ka terviserongkäik koos loosungitega, mis on suunatud tervislikkusele ja elu olulistele väärtustele.
Nii saidki kõik Raplamaa tervist edendavad lasteaiad kokku 7. mail Kehtnas. Kogunesime Kehtna mõisa juures ja alustasime kaunist looduslikust Kehtna mõisa pargist terviserongkäiguga. Kõige ees oli rongkäiku vedamas Kehtna lasteaia liikumis- ja ujumisõpetaja Helju, kes ruuporiga lapsi mõnusa rongkäigu vältel innustas ja ergutas. Lasteaiad olid palju vaeva näinud vahvate plakatite meisterdamisega. Selleaastase sündmuse teemaks oli vaimne tervis – märksõnadeks naer, õnn, uni ja kõik muu tähtis, mis hingele pai teeb. Rongkäigu tegi turvalisemaks piirkonna politseinik Jaan Sildoja. See pakub alati lastele elevust ja annab tunde, et teekond kulgeb turvaliselt. Rongkäiguga suunduti Kehtna Põhikooli kõrval asuvale staadionile. Liikumisõpetajad olid ette valmistanud lastele 9 erinevat olümpiaala. Näiteks said lapsed hüpata nii hooga, kui hoota kaugust, panna proovile käteosavus pallirajal, täpsus- ja hernekotiviskes, lisaks anda jalgadele valu 30 meetrises tava-ja tõkkejooksus ning harjutada kompadega kõndi. Lusti pakkus ka roomamine läbi tunnelite. Igal olümpiaalal said lasteaiad toimetada 10 minutit, kui kõlas „Stop!“ ja tuli liikuda uue ala juurde. Lõpetuseks said kõik 148 last joosta pendelteatejooksu ja tundus, et laste jaks ei saanud ka peale seda kiiret ala läbi.
Rõõmsa lõpu tegime Kohila lasteaia liikumisõpetaja Terjega, kui moodustasime suure-suure ringi staadionile ja lasime puusadel Bugi tantsurütmis tantsu vihtuda.
On südantsoojendav näha, et lastel oli meel rõõmus, jaks ei saanud otsa ja lapsed lahkusid suurürituselt nägu naerul.
Suur tänu kõikidele õpetajatele, kes sel päeval osalesid ja lapsi motiveerisid ning ka õpetajatele, kes olümpiaalasid läbi viisid! Te olete suurepärased!
Kohtumiseni järgmisel aastal!
Sille Valinu

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare