13.8 C
Rapla
Laupäev, 25 mai 2024
PersoonPerekond andekaid muusikuid ehk õed Ilvesed

Perekond andekaid muusikuid ehk õed Ilvesed

Liidia (25), Helena (24), Silvia (23), Aleksandra (22), Damaris (21) ja Gloria (18) Ilves on ühe pere kuus andekat õde. Need, kes on sattunud ETV pealt „Klassikatähtede“ uut hooaega jälgima, peaksid Silvia kahtlemata ära tundma.
Samamoodi tuttav on perekond kindlasti Juuru kandi inimestele, sest just seal õpetavad kolm õde pisikesi muusikahuvilisi.
Pere vanima õe Liidia süda kuulub klaverile. Kolmel päeval nädalas peab ta Juuru huvikooli klaveriõpetaja ametit. Hetkel on ta ühel päeval nädalas veel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertmeister ning oma viiendal tööpäeval õpetab Püha Johannese koolis kolme õpilast. Ka Helena õppis klaverit. Tänaseks on tema aga välismaale elama asunud.
Silvia instrument on tšello. Hetkel hõivab suure osa tema ajast telesaade „Klassikatähed“. Ta räägib, et lisaks õdedega esinemisele on ta end pühendanud soolokarjäärile. Ta osaleb ka erinevates projektides ja ansamblites. Silvia on muide olnud Sandra Nurmsalu bändi liige ja töötanud ka aasta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris tšellomängijana. Lisaks jätkab ta enese täiendamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Aleksandra on peres üks kahest viiulimängijast. Ühtlasi on ta Juuru huvikooli ja Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli viiuliõpetaja. Samal ajal õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris.
Damaris alustas õpinguid klaveri erialal. Õige pea sai aga selgeks, et hoopis laulmine on tema kirg. Praegu jagab ta oma teadmisi Juuru lastega, kellele õpetab laulmise kõrval ka muusika ajalugu. Palju aega võtavad samuti õpingud muusika- ja teatriakadeemias, kus tema eriala on ooperilaul.
Pere pesamuna Gloria on juba sünnist saati viiulit südamelähedaseks pidanud. Hetkel on tal käsil 12. klassi lõpetamine.

Pikad koolipäevad Tallinnas
Kohtume viie õega Tallinna vanalinna korteris, kus nad tavaliselt käivad proovi tegemas. Kohe esimesest hetkest on laiadest naeratustest ja sõbralikust tervitusest selge, et soojemat vastuvõttu on raske soovida. Kõik viis on omamoodi säravad ja enesekindlad ning ilmselt lavale loodud.
Selle suure pere sünnilugu saab alguse Juurus, kus kohtusid õdede vanemad.

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 23. märtsi Raplamaa Sõnumitest